24 kwietnia 2015, 11:25

Zagraniczni studenci SGGW Mistrzami Europy w futbolu irlandzkim

Nasi studenci zwyciężyli w turnieju, który odbył się 18 i 19 kwietnia br. w Monachium. Panie w ostatecznej rozgrywce pokonały drużynę z Wiednia, a Panowie zespół z Monachium. Reprezentacja żeńska w drodze do finału pokonała siedem najlepszych europejskich zespołów, a męska dziewięć. Nasze zespoły były lepsze od takich potęg futbolowych jak drużyny z Włoch (Vienna, Lazio, Roma), Niemiec (Munich A i B), Czech i Słowacji. 

Zwycięzkie reprezentacje Cumann Warszawa Gaelic Football Club przyjął prof. dr hab. Alojzy Szymański, rektor SGGW, który wspiera działalność Klubu. Rektor pogratulował zawodnikom sukcesów sportowych.

Obecnie w Klubie gra około 50 studentów naszej Uczelni. Trzon drużyny zarówno damskiej, jak i męskiej stanowią studenci z Irlandii, ale chętnie zapraszają do gry kolegów z Norwegii i Szwecji oraz innych, którzy kochają piłkę i przyczyniają się do sukcesów zespołu. W Monachium nasi studenci wystąpili w nowych strojach z logiem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zwracając się o patronat Rektora SGGW uznali że nie chcą grać tylko jako cudzoziemcy mieszkający w Warszawie, ale przede wszystkim jako studenci SGGW.  Bardzo cieszy taka postawa studentów obcokrajowców silnie identyfikujących się z Uczelnią i Wydziałem Medycyny Weterynaryjnej. 

Gaelic futball (futbol irlandzki) jest grą zespołową w którą Irlandczycy grali znacznie wcześniej niż pojawiła się piłka nożna i rugby.